Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Uzmanı Maaş 2023 – Sosyal Medya Uzmanlığı Güzel Bir Kariyer Planı!

Sosyal Medya Uzmanları Ne Kadar Kazanıyor?

Sosyal medya uzmanı maaşları, halihazırda pek çok sektörün maaş ortalamasından yüksek durumda. Tabii freelance sosyal medya uzmanı ücretleri ile tecrübesiz sosyal medya uzmanı maşı birbirinden farklı olabiliyor. Ancak uzun vadeli projeler üretiyorsanız, köklü bir ajansta çalışıyorsanız ve ortalama bir tecrübeye sahipseniz oldukça güzel rakamlar kazanabilirsiniz. 

Sosyal medya uzmanı maaşı, kişinin yetkinliğine göre değişiyor. Daha önceden kurumsal sosyal medya hesap yönetimi yapmamış, Google Ads kullanmamış ve kampanya yürütmemiş tecrübesiz kişiler, sektöre 10 bin – 13 bin TL ile giriş yapabilir. Eğer ortalama düzeyde bir deneyim söz konusu ise sosyal medya uzmanı maaşı 20 bin ila 35 bin TL arasında gidip gelebilir. 

Peki, profesyonel sosyal medya uzmanları ne kadar kazanıyor dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette, sosyal medya uzmanı maaşlarında en yüksek rakamı, tecrübeli kişiler kazanıyor. Büyük markalarla iş birliği yapmış, uzun yıllar tecrübe kazanmış biriyseniz kapılar size 40 bin TL’den açılır ve sektörünüze göre de bu rakam yükselir. 

Freelance Sosyal Medya Uzmanı Ücretleri Nasıl Değişir?

Freelance sosyal medya uzmanı ücretleri, proje bazlı veya saat olarak değerlendirilir. Eğer danışmanlık gibi yönlendirmeler yapılacaksa veya eğitim verilecekse sosyal medya uzmanları genellikle saatlik olarak 300 ila 500 TL aralığında bir miktar talep edebilir. 

Proje bazlı freelance sosyal medya uzmanı ücretleri ise yapılacak işin süresine, yoğunluğuna, kampanya türüne, faaliyet alanına göre değişir. Bu yüzden de tam olarak bir fiyatlandırma yapmak doğru olmaz. 

Sosyal Medya Uzmanı Olmak İyi Bir Fikir mi?

Yukarıda sizler için sıraladığımız sosyal medya uzmanı maaşları, ortalama sektörler için sunulan minimum rakamlar. Yani ne kadar prestijli bir firmada işe başlarsanız o kadar çok kazanırsınız. Çünkü sosyal medya uzmanlığı, günümüzün en çok gelecek vadeden mesleklerinden biri. 

Üstelik bildiğiniz gibi şu an tüm sektörler yüzünü dijitale çevirmiş durumda ve var olabilmek için markalarını yönetecek bir sosyal medya uzmanına ihtiyaçları var. Elbette kendinizi yeteri kadar geliştirmeden en yüksek sosyal medya uzmanı maaşını alamazsınız. Öncelikle sıkı çalışmalısınız.

Eğer sosyal medya uzmanı ne kadar kazanıyor sorusunun yanıtı sizi de tatmin ettiyse ya da halihazırda çalıştığınız sektörden veya meslekten memnun değilseniz sosyal medya uzmanlığına doğru yelken açabilirsiniz. Böylece hem çok kazandıran mesleklerden birinde uzman olur hem de koluna bir altın bilezik daha takarsınız. Sosyal medya uzmanlığı eğitimi ile çok kazanmaya ne dersiniz? 

[widget-137]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98