Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Çok Kullanılan Web Tasarım Programları

En İyi Web Tasarım Programları ve Özellikleri

Web sitesi yapanların ve yaptıranların aşina olması gereken birçok web tasarım programı bulunmaktadır. Bu web tasarım programları kullanılarak tasarımlar çok daha kısa sürede ve profesyonelce gerçekleştirilecektir.

İşte, en çok kullanılan web tasarım programları ise:

 • Adobe Dreamweaver

En bilinen web tasarım programlarından birisidir. Html, Php, asp, javascript vb gibi web tasarımları yapabileceğiniz en çok tercih edilen programdır.

Kodlama işlemini de tasarım işlemini de rahatlıkla bu program aracılığı ile gerçekleştirebilir. Asp, php, html, css tasarımları ve web yazılımları rahatlıkla yapabilirsiniz.

 • Adobe Fireworks

En iyi web tasarım programlarından birisi olan Fireworks, Photoshop programına benzer fakat sadece web tasarım yapmak üzere spesifik bir amaçla geliştirilmiş bir grafik editörüdür.

Bir jpg dosyasını html ve css kodu haline dönüştürebilen programın en öne çıkan özelliği pdf dönüştürücüsüne sahip olmasıdır

 • Adobe Photoshop

En çok kullanılan web tasarım programlarından birisi olan Adobe Photoshop ile tek rakibiniz hayal gücünüz. Tamamen hayal gücünüzün sınırları ile tasarımlar yapabileceğiniz bu grafik tasarım programını web tasarımcıları ve grafik tasarımcıları yoğunlukla tercih ediyor.

 • Microsoft Frontpage

Tasarım programları içinde çokça tercih edilenlerden bir diğeri olan Frontpage’in araç ve menü çubuğu içeren arabirimi, HTML sayfalarını Word, Powerpoint, Publisher gibi Microsoft Office ürünlerini kullanan insanların rahatça ve kolayca çalışabilecelekleri bir ortamda tasarlamanıza imkan sağlar. Frontpage programı diğer Microsoft Office programlarıylada uyumlu bir biçimde çalışır. Frontpage ile tasarlanan bir Web Sitesine metinleri, resimleri, vinyetleri, hatta Powerpoint ile hazırladığınız slayt gösterilerini bile kolayca koyabilirsiniz.

Frontpage ayrıca programlama bilgisi olmadan kullanılabilen veya çalışabilen erişilebilir Web veritabanı yönetim araçlarının bazılarınıda içerir. Frontpage web tasarım programını kullanarak çevrimiçi bir tartışma platformu oluşturabilir ya da dilediğiniz sayfa tasarımlarını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • Freehand

En iyi web tasarım programlarından olan Freehand, vektörel çizim, logo ve reklam tasarımlarında kullanılıyor. Sitelerinizin içinde yer alacak logolarınızda ve kampanyalarınızda bu programı kullanabilirsiniz. Çözünürlük arttırıldığında ve azaltıldığında görüntü bozulmaz, pixel kaybına uğramaz.

 • Adobe Flash

Hareketli animasyonlar tasarlamaya olanak tanıyan ve en çok kullanılan tasarım programlarından biri olan (ara yüz programı) Adobe Flash’ta çizim yaparak veya imaj dosyaları kullanarak animasyon yapabilirsiniz. Sitelerin açılmasını yavaşlattığı için arama motorlarının sevmediği flash, vektörel dosyalar ile çalışma imkanı verir.

 • Corel Draw

Tasarımcıların ve profesyonel çizim yapanların tercih ettiği bir web tasarım programdır. Vektör tabanlı oluşu avantajıdır. Flash animasyonlar yapmaya ve herhangi bir nesneyi web düğmesine dönüştürebilirsiniz.

 • Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, Adobe firmasının geliştirdiği vektörel bir çizim yazılımıdır. En çok kullanılan tasarım programlarından biri olan Illustrator, kurumsal kimlik çalışmalarının ve basılı yayınların oluşturulmasını sağlar. Kaliteyi artırmaktadır. Karakalem çizimlerini renklendirmeyi de sağlar.

 • Swish

Swish ile hareketli animasyonlar hazırlayabilirsiniz. Swish, hareketli animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir programdır. Swish yazı hazırlarkende size oldukça yardımcı olabilir. Farklı animasyon ve varyasyonların da kullanılmasını sağlar. Ayrıca Swish’te SWF ve HTML olarak kayıt yapabilme seçenekleri de vardır. Son dönemlerin en çok kullanılan web tasarım programlarından biridir.

 • MYSQL

Açık kaynak kodlu veritabanı yazılımıdır. Web sunucularında çok kullanılır.

 • NOTEPAD++

Notepad++C++ ile saf Win32 API ve STL ile geliştirilmiş GPL ile dağıtılan açık kaynak kodlu bir kaynak kod düzenleyicisidir. Söz dizimi renklendirmesi ve katlama, çok sayıda yazılım diline ait kodu görüntüleme ve uygun biçimde renklendirme özellikleri vardır.

Web Tasarım Programlarının Avantajları

Web tasarım programı kullanan tasarımcılar, yeni olanı takip ettikleri sürece işlerinde en iyi olmaya adaydırlar. Gelişen teknoloji ile sanal dünyada fark yaratacak site çözümleri, tasarımcıların işini kolaylaştıracak ve yaratıcılığını artıracak programlar ile karşımıza çıkıyor.

 • Benzersiz Ve Ayrıcalıklı Sitelere Kavuşmak,

 • Dikkat Çekmek,

 • Arama Motorlarının İlk Sırasına Yerleşmek,

 • Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlamak,

 • Marka Kimliğini Oluşturmak,

 • Hedef Kitleye Ulaşmak,

 • Potansiyel Müşterileri İkna Etmek Ve Beğeni Kazanmak Web Tasarım Programlarının Sağladığı Avantajlardan. Siz De Özel Dizaynlarla Firma Farkınızı Ortaya Koyabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98