Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Kurulum Aşamaları – Tasarım Nasıl Yapılır?

Son yıllarda kişisel ya da ticari amaçlarla binlerce web sitesi açıldı. Gelişen teknoloji ile haberleşmenin ve iletişimin merkezi olan internet dünyasında web sitelerinin önemi de arttı. Artık her kuruluş ve kişi kendine ait internet adresine sahip olmak istiyor.

Domain adresinin alınmasından sonraki adım olan web site yapılışı aslında en mühim iş oluyor. Ancak kişiler bütçelerini zorlamamak için freelance çalışanlara ya da tasarım öğrencilerine yönleniyorlar. Web site kurulumunu ve tasarımını yapmak kolay bir çalışma olarak görülüyor. Ancak projeler, kurulumdan yayın aşamasına kadar özel ilgi istiyor.

Kontrol edilebilir ve isteklerinize uygun siteye sahip olmak için referansı kuvvetli ajanslarla çalışmak gerekiyor. Web sitesi nasıl yapılır, web sitesi kurulumunda izlenen süreçler nelerdir, firmanızın neler yapması gerekir gibi soruların cevabını alır ve hedeflerinize yöneleceğiniz tasarımlara kavuşursunuz.

Web Sitesi Nasıl Yapılır? Ön Hazırlık Aşaması – İyi Bir Araştırma Yapılmalı!

Öncelikle tasarım ajansınız firmanız hakkında iyi bir araştırma yapmalıdır. Sitenin içeriklerini oluşturmak ve hedefleri belirlemek için stratejik içerikler oluşturulmalıdır. Menü başlıkları belirlenir ve gerekli dokümanlar hazırlanarak yazım aşamasına geçilir. Gerekli olanlar:

  • Hakkımızda yazısı

  • Hizmetlerimiz yazısı

  • Ürünlerin bilgileri

  • Ürünlerin fiyatları

  • Referansların listesi ve linkleri

  • İletişim bölümünün içeriği

Web Site Tasarım Nasıl Yapılır? - Diğerlerinden Farklı Olun!

İçeriklerin oluşturulma süresinde sitenin tasarım planı da çıkarılır. Taslak olan oluşturulur ve bu taslak üzerinde gerekli olan tüm tasarımlar Photoshop – Fireworks – Flash gibi web tasarım programları ile resimler, animasyonlar, videolar hazırlanır.

Dileyen kuruluşlara Illustrator ile banner ve logo gibi çalışmalar da yapılır. Firma renklerine ve sektörüne uygun tasarımlar gerçekleştirilir.

Kodlama Aşaması – Her Şey Kitabına Uygun!

Bu aşamada web programcısı sitenin tüm alt yapısının teknik gerekliliklerini gerçekleştiriyor, kodlamaları yaparak sitenin sayfalarını üst – sol – sağ veya alt menündeki başlıklara göre oluşturuyor. Web sitesinin kontrol panelini oluşturuyor ve ürün – resim – video – haber eklenebilir hale getiriyor.

Son aşamada da tüm hazırlanan veriler bir FTP programı aracılığı ile Hosting’e atılarak test aşamasına geçilir.

Optimizasyon Aşaması – Arama Motorlarında İlk Sıra Hedefi!

Web site kurulumundan sonra tüm süreç sırasında eş zamanlı olarak devam eden optimizasyon işlemi ile sitenin arama motorlarında ve özellikle Google’da üst sıralarda çıkması için gerekli Google SEO – Google Optimizasyon işlemleri gerçekleştirilir.

Belirlenen anahtar kelimelerde yazılmış içerikler reklamlar ve backlinler ile desteklenir. Kampanyalar ve farklı sitelerle yapılan link alışverişleri ile üst sıralara çıkılır.

Test Aşaması – Atılan Adımlar Doğru Mu?

Bu aşamada sitenin hazırlanan verilerinin doğru çalışıp çalışmadığı test edilir, tasarımlardaki sorunlar kontrol edilir, programlama sırasında herhangi bir yanlış yapılıp yapılmadığına bakılır ve olası eksikler giderilir.

Ayrıca firma ve kişi ile iletişim halinde olarak talepler ve değişiklikler belirlenir.

Yayına Açma Ve Takip – 7/24 Çözüm İmkanı

Web site nasıl yapılır, web tasarım nasıl yapılır ve web site kurulumunda nelere dikkat edilmesi gerekir gibi konuların üzerinde durduk. Tüm aşamaların sonucunda ise site yayına sokulur. Ve olası sorunlara karşı düzenli olarak kontrolleri gerçekleştirilir. Güncelleme ve kampanya uygulamaları yapılır.

[widget-130]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98