Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Çok Kazandıran Meslekler ve Maaşları

Dijital Dünyada En Çok Kazandıran Meslekler Hangileri? 

Kariyer planlarınızı dijital dünyaya yönelik olarak oluşturduysanız en çok kazandıran meslekler ve maaşlarını merak etmeniz normal. Para kazanmanın çok zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve çalıştığımız işlerde çok fazla emek veriyoruz.

Dolayısıyla bu emeğin karşılığı olarak güzel kazançlar sağlamayı planlamak, her birimizin hakkı. Peki, geleceğin mesleklerinden biri olarak anılan ve dijital dünyada pek çok kişinin hayallerini süsleyen mesleklerde çalışanlar ne kadar kazanıyor, öğrenmek ister misiniz? Buyurun yazımıza…

Sosyal Medya Uzmanları mı E-ticaret Uzmanları mı Daha Çok Kazanıyor?

İş ilanlarına göz atıyorsanız muhtemelen sosyal medya uzmanı ve dijital pazarlama uzmanının sıklıkla arandığını görmüşsünüzdür. Çünkü sosyal medya uzmanlar, şirketlerin sosyal medya hesaplarını yönetiyor, içeriklerini organize ediyor, müşterilerle etkileşim kuruyor ve reklam kampanyaları yürütüyor. Ayrıca performans ölçümleyerek şirketlere gidişatlarıyla ilgili bilgiler sunuyor. 

E-ticaret uzmanları ise sanal mağaza sahiplerine satış politikaları, marka bilinirliğinin artırılması, stok yönetimi yapılması, servis ve ürünlerin pazarlanması konusunda destek olur. En çok kazandıran mesleklerden biri olan sosyal medya uzmanı maaşları ortalama olarak 25 bin ila 50 bin TL arasında seyrederken e-ticaret uzmanlarının tecrübelileri için ortalama 30 bin ila 70 bin TL aralığındadır. 

(Elbette e-ticaret uzmanları ve sosyal medya uzmanları için bildirdiğimiz rakamlar, sektörden sektöre göre farklılık gösterebilir.

İçerik Editörleri Ne Kadar Kazanır?

Dijital dünyada en çok kazandıran mesleklerden biri olan içerik editörlüğünde ortalama maaş aralığı 20 bin ila 40 bin TL arasında değişir. İyi bir editöre yatırım yapmak, şirketin pazarlama ve reklam çabalarını iyileştirir. 

Eğer kariyer planlarınız arasında içerik editörlüğü varsa metin yazma, okuma ve araştırma konusunda ilgili ve yetenekli olmanız gerekir. 

Dijital Pazarlama Uzmanları Ne Kadar Kazanır?

En çok kazandıran meslekler ve maaşları listemizin devamında dijital pazarlama uzmanlığı var. Birden çok pazarlama kanalında dijital pazarlama kampanyaları yürütmeye odaklanan dijital pazarlama uzmanı maaşları tecrübeli kişilerde ortalama olarak 35 bin TL ila 50 bin TL arasında seyrediyor. 

En Çok Kazandıran Mesleklerde Eğitim Alın!

Şu anda hangi mesleği yapmaya karar verirseniz hayatınız büyük ihtimalle o meslekte geçecek. Bu yüzden çok iyi düşünmeniz gerekir. Eğer ileride maddi sıkıntılar çekmek istemiyor, geleceğinizi garanti altına almaya çalışıyorsanız en çok kazandıran mesleklerden birinde uzmanlaşmanız daha doğru olur. 

İçerik editörleri, sosyal medya uzmanları ve dijital pazarlama uzmanlarının maaş ortalamaları sizi tatmin ettiyse ve kariyerinizi bu yönde şekillendirmeye karar verdiyseniz mesleki eğitimlere katılarak uzman statüsüne yükselebilirsiniz. Sosyal medya uzmanlığı eğitimi, dijital pazarlama eğitimi ve içerik editörlüğü eğitimi Web Home’da sizleri bekliyor…

[widget-140]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98