Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Para Gerekli?

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Nedir?

İşletmelerin pek çoğu, e-ticaret siteleri ile çevrim içi olarak para kazanıyor. Evet, e-ticaretten para kazanmak kolay ve oldukça zahmetsiz. Fakat e-ticaret sitesi kurmak ve çalıştırmak için profesyonel bir e-ticaret web sitesi tasarımına, web barındırmaya ihtiyacınız var. 

E-ticaret sitesi kurma, e-ticaret sitesi yapan firmaların her birine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca sektörünüz ve iş hacminizde e-ticaret sitesi kurma maliyeti üzerinde etkilidir. Bu yüzden e-ticaret sitesi kurmak için ne kadar para gerekli diye düşünmeden önce iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir e-ticaret sitesi kurmaya odaklanmanız daha doğru olur. 

E-ticaret Sitesi Kurmadan Önce İhtiyaçlarınızı Belirleyin!

E-ticaret sitesi kurma aşamasında en önemli unsur; mağazanın türüdür. Çünkü ürün satan bir mağaza, hizmet satan bir mağazadan farklıdır. Bu aşamada e-ticaret sitesi kurmak için B2C mi yoksa B2B mi satış yapacağınızı belirlemeniz de önemlidir. 

Bildiğiniz gibi e-ticaret siteleri, işletmelerin küreselleşmesine olanak tanır, yani firmanızın erişimini genişletir. E-ticaret sitenizin hedefini belirledikten sonra bir diğer adım olarak da ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz. Böylelikle e-ticaret sitesi kurma maliyetini ona göre ayarlarsınız.

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Para Gerekli?

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler e-ticaret yazılımı, alan adı, barındırma, SSL sertifikası, ödeme işleme maliyeti, eklentiler, uzantılar ve mağaza tasarımlarıdır. E-ticaret sitesi kurma maliyeti, kullanıma hazır özelliklerine, sundukları yazılım türüne ve hizmet düzeylerine bağlı olarak değişir. Elbette özel yazılım geliştirme seçeneği, cebinizden bir miktar daha fazla para çıkmasına neden olabilir. 

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenleri tamamladıktan sonra e-ticaret sitesi yapan firmalara başvurarak ortalama bir fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Başlangıçta da dediğimiz gibi e-ticaret sitesi kurmak için her bir ajans farklı rakamlar verebilir. Ancak ortalama olarak 10 bin TL’den başlayan rakamlarla karşılaşabilirsiniz. 

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Kimden Destek Alınır? 

Tasarım ve görünüm açısından esneklikler sunan e-ticaret siteleri, tamamlayıcı eklentileri, kurumsal temaları ve mobil uyumluluğu ile kullanıcı deneyimini iyileştirmektedir. Dolayısıyla e-ticaret sitenizin olması, daha çok müşteri kazanacağınız anlamına gelir. Tabii elbette bunun bir maliyeti olacak.

E-ticaret web tasarımı için ilk önemli fiyatlandırma faktörü, sitenizde olmasını istediğiniz sayfaların sayısıdır. Unutmayın; her sayfa, sattığınız ürün sayısı kadar hızlı bir şekilde kendini amorti eder. Yapılacak en iyi şey, sıfırdan kendi özelleştirilmiş web sitenizi oluşturmanıza izin veren bir ajans bulmaktır.

[widget-134]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98