Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google’da İlk Sayfada Nasıl Çıkarsınız?

Google’da Birinci Sayfada Çıkmak İçin Neler Yapılır? 

Web sitesi olan herkesin amacı; Google’da ilk sıralarda çıkmak. İnternet gibi büyük bir okyanusta en iyi arama motoru olarak nitelendirilen Google’da birinci sayfada çıkmak elbette oldukça zor. Binlerce site arasından sıyrılıp rakiplerinizi arkanızda bırakmanız zor olacak.

Ayrıca her gün yüzlerce sitenin yayına alındığı sanal alemde emek vermeden ve uzun bir zaman süresince mücadele etmeden Google’da ilk sıralara ulaşamayacaksınız.

Arama Motorlarının Mantığını Çözün! – SEO Optimizasyonu

Arama motorları binlerce sitenin içinden sizi ilk sıralara nasıl taşıyacak? Ya da Google’da birinci sayfada nasıl çıkılır? Her sitede onlarca içerik ve başlık var. Nasıl ayırt edileceksiniz? Eğer bu sorulara cevap bulabilirsek arama motorlarının mantığını kavramış olacağız. 

Google, Yandex, Bing gibi arama motorları ancak belirli kriterlere sahip olan web adreslerine ilk sayfada yer veriyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenen bu liste Google arama stratejilerine ayak uyduran siteler için ideal. 

Yani ilk sayfada yer almak için yıllardır oluşturulan kriterlere ayak uydurmalısınız. Bunlardan en önemlisi de SEO olarak karşımıza çıkıyor. Yeni ve eski siteler için arama motoru optimizasyonu yaptırılması ilk adımın atılması demektir.

Birkaç İpucu ile Üst Sıralara Yükselme Şansı! – Google Birinci Sayfaya Nasıl Çıkılır?

Google’da birinci sayfada çıkmanın yolu SEO’dan geçiyor. Optimizasyon olarak açıklayabileceğimiz yöntem ile daha nitelikli bir internet adresiniz olabilir. Ancak bu uygulama için profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekiyor. Kullanıcı eğilimlerine göre hareket edecek ve sizi doğru bir şekilde yönlendirecek ajanslar var elbette.

Dört dörtlük SEO’nun yolu ise aşağıdaki dörtlüden geçiyor. İhtiyaçlarınıza yönelik yapılan çalışmalar ile eksiksiz bir optimizasyona sahip olabileceksiniz. Çalışacağınız firma sırayla:

  • Backlink

  • Özgün içerik

  • Etiketleme

Adwords reklamları gibi anahtar uygulamalar ile optimizasyonunuzu gerçekleştirmelidir.

Öncelikle var olan sitenizde analiz yapılarak işe başlanır. Yeni oluşturulacak web adresleri içinse firmanızın kimliğine ve amaçlarına göre ihtiyaç listeniz belirlenir. Sektörünüzdeki hedef kelime analizleri yapılarak içerikler yazılırken kullanılacak kelimelerin tespiti yapılır.

Google’da ilk sayfada nasıl çıkılır, sorusunun bir diğer yanıtı olarak da analizden sonra özgün içeriklerin oluşturulması gerekiyor. Menü başlıklarına uygun olarak hazırlanan içerikler daha önce başka bir sitede kullanılmış olmamalı. Google sizi ilk sırada değil son sıralarda bile göstermez.

İçeriklerin hazırlanmasından sonra var olan sitelere link vererek ya da onlardan link alarak dikkat çekilme işlemi tamamlanır. Toplist ve benzeri sitelerin uygun olmayan sistemlerine üye olmamak gerekiyor.

Google’da birinci sayfada çıkmak için bu aşamadan sonra etiketleme yapımı var. Anahtar kelimelerde etiketleme yöntemi ile organik hit sayınız artırılır ve yine siteniz adım adım üst sıralara çıkar.

Son olarak Adwords reklamları ile ilk sayfada yerinizi alabilirsiniz. Yüksek ziyaretçi oranı olan Facebook, Twitter gibi sosyal medyada reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayarak sitenizin trafiğini sağlayabilir, güven oluşturabilirsiniz. Sizin yerinize bütün bu işlemleri yapan SEO destek ajansları sayesinde 6 – 24 aylık bir süreçte ilk sayfadaki yerinizi alacaksınız.

Web  Home En İyi SEO Ajansı Olarak Sizlere Hizmet Veriyor!

Google’da ilk sayfada nasıl çıkılır, Google’da birinci sayfada çıkmak için nelere dikkat etmek gerekir ve arama motoru optimizasyonu çalışmaları nelerdir gibi tüm sorularınızı yanıtladık.

Google’da ilk sıralarda çıkmak, sandığınızdan çok daha fazla detay içerebilir. Bu yüzden profesyonel bir SEO ajansından destek almanız çok daha doğru olur. Dilediğiniz zaman SEO destek ajansı olan Web Home’a ulaşabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98