Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google SEO – Google Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Google SEO Nedir? Google SEO Teknikleri Nelerdir?

Google SEO çalışmaları diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine göre daha çok önem arz etmektedir.  Çünkü arama motorları içerisinde en çok tercih edilen isim Google’dır ve binlerce marka burada yarış içerisindedir. Bu sebeplerden ötürü Google Arama Motoru algoritmasını düzenli olarak güncellemekte ve karmaşıklaştırmaktadır ki doğru sonuçlara hileler ile karışılmadan ulaşılabilsin. 

Bu bilgiler ışında “Google SEO nedir?” sorusuna rahatlıkla cevap vermek mümkündür. Öncelikle Google SEO Optimizasyon işlemi içerisinde dikkat edilmesi gereken ve genel bilinirliğe sahip bazı hassas noktalar vardır. Bunlardan bazıları aşağıda örnek olarak sıralanmıştır.

Google SEO Teknikleri Nelerdir?

Google SEO Optimizasyonu yapabilmek için belli kriterlere önem verilmelidir ve sitenin içeriği bu özelliklere göre hazırlanmalıdır. İşte, Google SEO teknikleri:

 • Domain Adı

 • Domain Yaşı

 • Web Site Tasarım

 • Web Site Aktif Yaşı

 • Kesintisiz Hosting

 • Site Ziyaretçi Sayısı

 • Sayfa İçi Linkler

 • Sayfa Dışı Linkler

 • Meta Title

 • Meta Description

 • Meta Keywords

 • HTML Tag Kullanımı

 • Hatasız Kodlama

 • Kaliteli Dizinlere Eklenme

Google SEO Optimizasyon İçin Öneriler

Google SEO çalışması yaparken belli başlıklara dikkat edilmelidir. Site içeriği, yazım dili, tasarım rengi ve daha pek çok konu öneriler arasında yer alır ve hazırlanırken her birine özen gösterilmelidir.

Site içeriğine dikkat edin

Bir sitenin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun içeriğinin kullanıcı açısından faydalı olması gerekir. Aradığı bilgiye ulaşabiliyor mu, içerik birbiriyle uyum gösteriyor mu ve menülere rahatça ulaşılabiliyor mu? Eğer bu sorulara “evet” diyerek cevap verebiliyorsanız Google SEO için başarılı bir adım atmış olursunuz.

Renk Seçimi

Google SEO hizmetlerinde sitenin web tasarım işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu renk seçimidir. Zira bu seçim hem dikkat çekici ve gösterişli olmalıdır hem de göz yormamalıdır. Bilhassa yazıların kolayca okunabilmesi önemlidir.

Kodlamalara Dikkat Edin

Sitelerin görünmeyen yüzü dikkat çekilen bir diğer durumdur. Kodlama işleminde şayet bir eksiklik varsa ön sıralarda çıkmak oldukça zordur. Bu sebeple kontroller yapılmalı ve dünya standardı olarak kabul edilen W3.Org kullanılmalıdır.

Fotoğrafları tanıtmak

Google’ın fotoğraflara baktığında ne olduğunu anlaması ve tanıması için sizin yol haritası çizmeniz gerekir. Bunun içinde resimlere alt=”” kodunu oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede Google SEO optimizasyonu ile ön sıralara yükselmeniz kolaylaşacaktır.

Linkleri İsim Verin

Google’ın hazırladığınız siteyi anlayabilmesi isimler verilmesi gerekir. Bu durum linkler içinde gereklidir. Link oluşturduğunuzda title bölümüne konuyu özetleyen bir isim vermek hem işinizi kolaylaştıracak hem de artı puan almanıza yardımcı olacaktır.

Backlink Kazanmak

Google’da yer alan milyonlarca sitenin sizin adresini yayınlamasına backlink denir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konu değişim yaptığınız sitelerin kalitesidir. Sektörel olarak ortam olmanız, site içeriğinin düzgün hazırlanması, yazıların bilgilendirici olması gibi noktalar oldukça önemlidir.

Google SEO Hizmetleri İçin Web Home’dan Destek Alın!

Google SEO optimizasyonu yalnızca web sitenizi Google’ın ilk sıralarına çıkarmakla kalmaz; aynı zamanda da satışlarınızı artırır, müşteri hacmini büyütür ve daha çok kâr elde etmenizi sağlar. Müşteriler Google SEO hizmetleri kapsamında ilk sırada markanızı gördükçe marka duyarlılığı oluşur ve ziyaretçilerinizin öncelikli tercihi haline gelirsiniz. Böylelikle Google SEO optimizasyon çalışmaları ile sektörünüzde önemli bir konuma erişirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98