Hizmet Sanattır ! Türkiye'nin Tam Kapsamlı Dijital Ajansı
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Arama Motorunda Görünmek İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Web Sitem Google’da Çıkmıyor!  

Web sitem Google’da çıkmıyor, Google arama motorunda görünmek istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız ilk olarak neden Google’da çıkmadığınızı keşfetmeniz gerekiyor. Google web sitenizi henüz dizine eklemediği için mi, sıraladığınız anahtar kelimelerle ilgili olmadığınız için mi yoksa robots.txt dosyanızda Google bot tarayıcısının engellediğiniz için mi web siteniz çıkmıyor?

Ya da ceza aldınız ve Google sitenizin dizinini mi kaldırdı? Merak etmeyin, web sitem Google’da çıkmıyor diyen herkese bu yazımızla destek olacağız. Öncelikle web sitesinin arama motorlarında çıkması, SEO ile alakalı bir durum. Şimdi gelin; Google aramasında çıkmamak ve SEO çalışmaları ile ilgili tüm detaylara değinelim…

Sitem Neden Google’da Çıkmıyor Diyorsanız…

Web sitesinin arama motorlarında çıkması ile ilgili şöyle bir örnekle başlayalım. Bildiğiniz gibi insanlar herhangi bir konu hakkında arama yaptıklarında ilk üç sıradan daha fazlasını incelemezler. Özellikle arama sonuçlarının birinci sayfasından sonrası kimsenin ilgisini çekmez. Eğer sitem Google’da çıkmıyor veya çok aşağılarda çıkıyor diyorsanız muhtemelen pek çok kullanıcının radarına takılmıyorsunuzdur. Peki, bu konuda neler yapabilirsiniz?

1-Kapsamlı Bir SEO Denetimi Yapın!

Site içi ve site dışı optimizasyon çalışmaları ile SEO denetimi yaptığınızda web sitenizin SEO’ya ne kadar uyumlu olduğunu keşfedersiniz. Sitenizle ilgili olan yeni anahtar kelimeleri bulur ve sitenize ekleyerek trafik çekersiniz. Meta etiketlerle daha fazla anahtar kelime kullanırsınız.

2-Backlinkleri Araştırın!

Web sitem Google’da çıkmıyor, web sitesinin arama motorlarında çıkması için ne yapmalıyım diyorsanız bir diğer adım olarak da kaliteli ve organik geri bağlantıları deneyebilirsiniz. Web sitenize geri bağlantı veren birden fazla web siteniz varsa, Google sayfanıza daha yüksek güvenilirlik ve arama sıralaması verir.

3-Google My Business’a Giriş Yapın!

Sitem neden Google’da çıkmıyor diyenler için bir diğer önerimiz de Google My Business ile web sitenin harita listesine bağlanması. Bu sayede insanlar, işletmenizle alakalı bir arama yaptıklarında sizin de içinde bulunduğunuz Google harita listesinden web sitenize ulaşabilirler. 

4-Alakalı İçerikler Kullanın!

Google aramasında çıkmamak, alakasız içeriklerle de olur. Eğer ürün veya hizmetlerinizi tanıtan içerikler oluşturmuyor, tekrarlanan ve kopya içerikler barındırıyorsanız web siteniz Google’ın kara listesine düşecektir. SEO hizmeti aldığınızda düzenli olarak web sitenizin hedeflerine uyumlu blog içeriklere sahip olur ve Google’daki sıralamanızı her geçen gün biraz daha iyileştirirsiniz.

Bonus: Profesyonel Destek Alın!

SEO hizmeti almaya gerek yok, birkaç anahtar kelime belirleyip içerik yazacağım ve her şey bitecek diye mi düşünüyorsunuz? Hayır, SEO, sandığınızdan çok daha detaylı bir süreç. Özellikle de web sitem Google’da çıkmıyor diyorsanız herkesten çok daha fazla profesyonel desteğe ihtiyacınız var demektir. 

Gelin, siz de Google’ın artan rekabetine çok geç olmadan katılın, rakiplerinizin gerisinde kalmadan, satışlarınızı artırarak ve marka değerinizi iyileştirerek dijital dünyada sağlam temeller oluşturun! SEO hizmeti Web Home’dan alınır…

[widget-135]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 98